اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
توجه به قالی سیستان اشتغال پایدار را به دنبال دارد
04\11\1396

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز هنر قالی‌بافی در خطه سیستان یکی از داشته‌های اصیل ایران و جهان به شمار می‌رود و به عنوان اشتغالی پایدار به آن می‌نگریم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، سکینه اشرفی معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در همایش ثبت جهانی فرش سیستان  در دانشگاه زابل اظهار کرد: نقوشی که در بافته‌های این فرهنگ وجود دارد نمودی از تمدن و اعتقادات و فرهنگ این سرزمین است.

وی افزود: نقوش هندسی، حیوانی و گیاهی همه از تمدن این سرزمین حکایت دارد مردمانی که نقش‌هایی را بر دل طبیعت نشاندند.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: سیستان از قدیم درگیر فرازونشیب‌هایی بوده که بر نقش فرش‌های آن نمود پیدا کرده است امروز به ثبت جهانی قالی و شهرسوخته سیستان به عنوان یک نقطه نگاه نمی‌کنیم و باید در این مسیر توسعه سیسستان در سیستان و بلوچستان را شاهد باشیم.

این مسؤول ادامه داد: به قالی سیستان به عنوان اشتغال پایدار می‌نگریم و باید بتوانیم هنر زنان استان را در محور صادرات قرار دهیم.

وی گفت: ما امروز شاهد این هستیم که منطقه وسیع سیستان را به عنوان منطقه آزاد سیستان معرفی کنیم و نقش منطقه سیستان را در اقتصاد جهان شاهد نمود آن باشیم.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در آستانه سی و نهمین سالگرد انقلاب هستیم غفلت‌هایی به منطقه ایجاد شده بود که در دولت تدبیر و امید تهدید تبدیل با فرصت شده است.

اشرفی  افزود: استان سیستان و بلوچستان بزرگترین فرصت را در سیستان و بلوچستان تجربه کردیم و سومین استانی بودیم که جذب سرمایه‌گذاری خارجی را داشتیم.نظرات کاربران
ارسال نظر