چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
اشتغالزایی بیش از 44 هزار نفر در بخش کشاورزی سواحل مکران
07\09\1396

‌رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سواحل مکران یکی از مستعد ترین نقاط جهان برای کشاورزی و پرورش میوه‌های گلخانه‌ای است.

رضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در امتداد سواحل مکران شامل شهرستان‌های چابهار و کنارک بیش از 100هزار هکتار اراضی حاصلخیز را به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می‌رود.

وی افزود: از میان بیش از 12هکتار اراضی مستعد کشاورزی در شهرستان چابهار و  10 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی زراعی و باغی نیز در شهرستان کنارک وجود دارد که با کاشت انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری، سبزی و صیفی و زراعی برای بیش از 44هزار شغل ایجاد شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان، در بخش کشاورزی شهرستان چابهار سالیانه 80 هزار تن انواع محصولات پرارزش و متنوع باغی، 500 هزار تن محصولات زراعی، سبزی و صیفی فصلی و خارج فصل و گیاهان علوفه‌ای تولید می‌شود‌.

نجفی تصریح کرد: بخش مهمی از اراضی شهرهای چابهار و کنارک را موزستان‌ها تشکیل می‌دهد، به طوری که با کشت حدود چهار هزار هکتار موز در بخش زرآباد، دهستان کهیر، باهوکلات چابهار، شیرگواز و عورکی برای بیش از 18هزار نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: در هر هکتار باغات موز بطور متوسط 35 تا 40 تن موز برداشته شده و علاوه بر مصرف در استان سیستان وبلوچستان به استان‌های همجوار هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی ارسال میشود.  نظرات کاربران
ارسال نظر