چابهار رزرو تور چابهار رزرو اقامت در چابهار تفریحات دریایی در چابهار موج سواری در چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409
اخبار
چابهارنزدیکترین وبا صرفه ترین مسیربرای ترانزیت کالاهای افغانستان است
20\06\1396

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: چابهار نزدیکترین و با صرفه ترین مسیر برای ترانزیت کالاهای افغانستان است.

به گزارش ایرنا، حمیدالله بلیده ای روز یکشنبه در نشست با والی قندهار افغانستان در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار یک نقطه راهبردی و مهم برای ترانزیت انواع کالا از کشورهای آسیای میانه و به ویژه افغانستان به کشورهای حاشیه اقیانوس هند، حوزه خلیج فارس و اروپا است.
وی از حضور والی قندهار و هیات همراه به چابهار ابراز خرسندی کرد و به وی و هیات همراه خیرمقدم گفت و افزود: این رفت و آمدهای مسئولان ایران و افغانستان به توسعه روابط 2 کشور دوست و همسایه منجر خواهد شد.
وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار و در 9 پیکره نقش مهمی در 20 سال اخیر برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی داشته است و می تواند کشورهای محصور در خشکی نظیر افغانستان را به دنیا متصل کند.
وی اظهار داشت: مسئولان استانی و کشوری نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت های چابهار دارند و بزودی طرح های بزرگ نظیر راه آهن چابهار- زاهدان، انتقال گاز، طرح توسعه بندر شهید بهشتی و کارخانه های بزرگ فولاد و پتروشیمی تکمیل و بهره برداری خواهند شد.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار امکانات و زیرساخت ها را در کمترین زمان برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا هیچ نگرانی در این زمینه نداشته باشند.
وی تصریح کرد: ثبت بیش از 160 شرکت افغانستانی نشان دهنده تعامل بالای مدیران و مسئولان منطقه آزاد با سرمایه گذاران افغان است.
بلیده ای افزود: شهرک های زیادی نظیر شهرک برنج، خرما، تجهیزات پزشکی، شهرک شیلاتی و پارک لجستیک در منطقه آزاد تعریف شده است و سرمایه گذاران کشور افغانستان در هر زمینه ای که تمایل داشته باشند می توانند سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی و تجاری را آغاز کنند.
وی گفت: کالاها، انواع محصولات کشاورزی و معادن افغانستان می تواند از طریق چابهار به سایر نقاط دنیا صادر شود و این آمادگی در منطقه آزاد و بنادر و دریانوردی وجود دارد.
به گزارش ایرنا، والی قندهار افغانستان و هیات همراه در سفر سه روزه به چابهار از ظرفیت ها، پتانسیل های سرمایه گذاری، تجاری و ترانزیتی بازدید می کنند و در نشست هایی جداگانه با فرماندار، مدیران بنادر و دریانوردی سیستان و.بلوچستان و سازمان منطقه آزاد چابهار فرصت های سرمایه گذاری و مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران را بررسی می کنند.
بازدید از پتروشیمی، فولاد، طرح توسعه بندر شهید بهشتی و کلانتری، منطقه آزاد چابهار از دیگر برنامه های والی قندهار در سفر به چابهار است.نظرات کاربران
ارسال نظر