اقامت در چابهار رزرو هتل در چابهار چابهار گردی تور چابهار جاذبه های دیدنی چابهار سرمایه گذاری در چابهار خرید از چابهار منطقه آزاد چابهار اخبار چابهارساحل درک  رزرو تور درک چابهار
  ارتباط با مدیرسایت 09151401409

خاش

در این شهرستان که با توجه به ویژگیهای آب و هوایی خاص خود و برخورداری از خاک حاصلخیز مناسب و آب فراوان ( منهای خشکسالی های اخیر ) بیشترین موقعــیت کشاورزی در استان  را بدست آورده است . بطوریکه در ارتفاعات تفتان انواع درختان شامل زردآلو ، گردو ، بادام ، آلو و ...... در قسمت جنوبی شهرستان نخیلات ، مرکبـات ، برنج ، و .... کشت می شود .

رستوران

موارد بیشتر ...

قوت غالب شهرستان غذاهای متکی بر نان بوده و غذاهای بومی و محلی شهرستان نظیر تنورچه، خورشت اناردانه ، کشک محلی، گندم شیر ، سبزک، ترشک، راپنگ، مالیدگ، گوین و ... با چاشنی هایی نظیر آچار، رب انار و انار دانه زبانزد عام و خاص است. بطوریکه شهرستان خاش را با غذاهای موصوف میشناسند. غذاهای محلی شهرستان خاش همواره در جشنواره محلی و استانی  تهیه و به نمایش گذاشته می شوند.

اقامت

موارد بیشتر ...

اقامت در شب از نیازهای اصلی مسافران و گردشگران در مقصد سفر است و بیشتر مناطقی که با برخورداری از آثار تاریخی و مناطق گردشگری هستند حوزه گردشگری خاش هم با ایجاد مکان های اقامتی سعی بر هر چه بهتر خدمات رسانی به مسافران هستند .

خرید

موارد بیشتر ...

خرید یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفری ست ، درسفر به خاش نیز می توانید از مراکز خریدو بازارهای سنتی پر زرق و برق  این شهر خرید کنید و یه سفر خاطره انگیز را برای خودتون ثبت کنید .

سلامت

موارد بیشتر ...

حوزه سلامت در خاش همیشه سعی بر آن داشته تا با تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی ضامن سلامتی مساقران و گردشگرانی باشد که مقصد سفر آنها به خاش است .

شهرستان خاش در دامنه جنوبی قله تفتان واقع گردیده است. این شهرستان از شمال  به شهرستان زاهدان، غرب و جنوب غرب به شهرستان ایرانشهر از جنوب به شهرستان سراوان و از شرق به کشور پاکستان محدود می گردد. شهرستان خاش دارای دو شهر خاش و نوک آباد، ۳ بخش و ۱۱ دهستان و مساحتی بالغ بر ۲۳۱۰۵ کیلومتر مربع می باشد. شهرستان خاش دارای آب و هوای گرم و خشک است و به علت همجواری با کوه تفتان ، تنها آتشفشان نیمه فعال کشور، که مرتفع ترین کوه جنوب شرقی است آب و هوای نسبتا سردی دارد. میزان دمای هوا در تابستان به ۳۷ درجه سانتی گراد و در زمستان تا ۷ درجه سانتی گراد زیر صفر در نوسان است. در این منطقه تبخیر بالا و بارند گی نسبتا کم و پراکنده است.سرزمین خاش یکی از قدیمی ترین و کهن ترین سرزمین های ایران اسلامی است. وجود آثار باستانی در روستاهای ایرندگان، کارواندر و دامنه های تفتان، قدمت این سرزمین را تایید می کند. مردم خاش از نظر اسکان منطقه ای به دو دسته بلوچ های مهاجر و بومی تقسیم می شوند. تاریخ مدون خاش از زمان حمله نادرشاه به هندوستان برمی گردد.  سابقه تصمیمات کشوری به 100 سال قبل و اسکان ارتش توسط رضا خان بر می گردد. از سال 1305 تیپ نظامی در شهر خاش مستقر گردید و آبادی و توسعه این شهر ازآن تاریخ آغاز گردید. به علت خوش آب و هوایی منطقه نسبت به سایر مناطق استان به "خوش" یا "وش" خوانده می شده که به مرور زمان به "خاش" تغییر یافته است.

 

 

 

نظرات کاربران
ارسال نظر